Auta dostawcze poleasingowe – czy warto?

Auta dostawcze poleasingowe – czy warto?

Czym jest właściwie leasing?

Leasing to pewna forma wynajmu samochodu w długim okresie czasu. Firma leasingowa daje leasingobiorcy możliwość posiadania i użytkowania samochodu, a odbiorca płaci w zamian co miesiąc daną kwotę przez czas trwania umowy między użytkownikiem a firmą.

Comiesięczne raty ustala się za pomocą:

 • wysokości pierwszej wpłaty własnej,
 • długości trwania umowy,
 • kosztu wykupu auta.

Po zakończeniu takiej umowy użytkownik może wykupić auto za niską sumę.

Leasing i abonament na samochód

Raty w abonamencie są niższe, ale po upływie czasu umowy pojazd wraca do właściciela, a kwota wykupu jest dużo wyższa. Z leasingu może skorzystać każdy, jednak w głównej mierze ta opcja jest kierowana do firm – zwłaszcza nowych, które potrzebują samochodu, ale nie mogą pozwolić sobie na bardzo wysokie koszty.

Samochody dostawcze poleasingowe

Auta poleasingowe to pojazdy, które nie zostały wykupione przez ich wcześniejszego leasingobiorcę albo odbiorca zalegał z zapłatą za pojazd i trafiły one do sprzedaży. Klienci używali ich najczęściej jako samochodu służbowego przez ok. 3-4 lata. 

Zalety:

 • Ich cena jest o wiele niższa względem nowych samochodów.
 • Mają dostępną i kompletną dokumentację pojazdu.
 • Najczęściej są one nowe.

Popularne modele:

 • Skoda,
 • Volkswagen,
 • Opel,
 • Ford,
 • Toyota,
 • Renault.

Gdzie kupić samochody dostawcze poleasingowe?

Można znaleźć oferty aut poleasingowych w sieci, czyli online. Na rynku pojawia się duża liczba używanych samochodów dostawczych, co daje nam spory wybór. Może to być dobra okazja cenowa dla Ciebie lub Twojej firmy. Istnieją różne firmy leasingowe i przedsiębiorstwa, które sprzedają samochody poleasingowe i powindykacyjne. Możesz również odwiedzić strony na ogłoszeniami motoryzacyjnymi w social mediach (Facebook).

Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem auta dostawczego, możesz też przemyśleć wypożyczenie go. Możesz w prosty sposób zamówić taki samochód. Na przykład za pomocą wypełnienia formularza online.

 • Zalety:

Auto możesz odebrać nawet po 48 godzinach od zamówienia.

Koszty będą dużo, dużo niższe, niż w przypadku zakupu auta – zarówno jeśli wypożyczamy samochód, lub kupujemy auto poleasingowe.

Doradcy firmy pomogą Ci w wybraniu najlepszej opcji leasingu lub najmu.

W ramach umowy leasingowej użytkownicy mogą wykupić pełne ubezpieczenie OC, AC, NNW, GAP.

Wypożyczając auto, nie musisz martwić się o ubezpieczenia, a nawet benzynę w baku!

Dlaczego warto wynająć samochód dostawczy lub kupić go w ofercie poleasingowej?

Warto kupić dostawcze auto poleasingowe lub przemyśleć wypożyczenie go, ponieważ jest to znacznie tańszy sposób niż kupno nowego auta dostawczego w salonie. Dla wielu przedsiębiorców, którzy oferują usługi transportowe lub przewozowe – koszt zakupu wielu aut może być zbyt duży. Szczególnie, jeśli dopiero rozkręcają swoją firmę na rynku. Tu właśnie z pomocą przyjdzie nam wypożyczenie lub leasing!

Pamiętaj jednak –  przed zakupem lub podpisaniem umowy wynajmowania – dowiedz się w jakim stanie jest auto. Warto sprawdzać warunki firmy i ich reguły odnośnie kupna i kosztów. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Informacje dotyczące zasad kupna lub wynajmu znajdziesz na stronie firmy.

Wynajem samochodu dostawczego lub kupienie go w ofercie poleasingowej to wielka oszczędność! Dlatego jest to opcja polecana. Zwłaszcza dla właścicieli małych firm, lub przedsiębiorców dopiero zaczynających swoją przygodę na rynku.

Chcesz wynająć auto dostawcze w Szczecinie?

Sprawdź naszą ofertę! Nasze oddziały zlokalizowane są w lewo i prawobrzeżnej części Szczecina.

+48 605 545 086

Lewobrzeże

Retail Park Mieszka 71-011 Szczecin, ul. Mieszka I 63/64

+48 501 212 100

Prawobrzeże

TOP Shopping 70-767 Szczecin, ul. Hangarowa 13

plazaauto@wp.pl

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *