Przewóz mebli z Ikei – jaki sposób wybrać?

Przewóz mebli z Ikei – jaki sposób wybrać?

Ikea – globalna marka

Ikea to dobrze znany każdemu sklep, oferujący meble i dodatki do domu. Choć jego korzenie wywodzą się ze Szwecji, dziś jest on globalną marką i jego sieć rozciąga się przez wiele krajów – w tym oczywiście Polskę. Ikea oferuje nie tylko przystępne ceny, ale i piękne modne wzornictwo. Nic więc dziwnego, że jest to miejsce, do którego najczęściej Polacy udają się w poszukiwaniu mebli i dodatków do swoich mieszkań i domów. Jak jednak najlepiej przetransportować zakupione meble? Czy wystarczy nam do tego nasz własny osobowy samochód? Przeczytaj i sprawdź!

Ikea – przewóz mebli

Każdy, kto kupował meble wie, że przewiezienie ich może być nie lada gratką. O ile z małym stolikiem nocnym poradzimy sobie bez przeszkód, to już regał czy kanapa może być wyzwaniem. Czy możliwe jest przewiezienie dużych gabarytowych mebli za pomocą osobowego samochodu?

Przewożenie mebli własnym samochodem

Oczywiście są osoby, które na takie “eksperymenty” się porywają. Na pewno jednak nie jest to wygodne ani bezpieczne.

Plusy

Dla wielu osób plusem przewożenie mebli własnym samochodem jest fakt, że w ten sposób mogą zaoszczędzić. Jednak w przypadku przewożenia mebli czy innych sporych rozmiarów towarów, nasze pole widoczności w samochodzie może zostać przysłonięte i zmniejszone. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale też grozi mandatem, który skutecznie zniweluje “plus”, jakim miała być dla nas oszczędność.

Minusy

Największym minusem jest fakt, że po prostu większość sporych mebli – jak kanapy, narożniki czy regały – nie zmieści się do samochodu osobowego. Zaś te z mebli, które uda nam się “upchać”, mogą ulec zniszczeniu przez niefachowe przewożenie i brak zabezpieczenia. Do tego dodajmy niebezpieczeństwo wypadku i możliwość otrzymania mandatu i już widzimy, że przewożenie zakupionych w Ikei mebli własnym sumptem nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Przewożenie mebli samochodem dostawczym

Nie każdy z nas posiada auto dostawcze – to oczywiste. Z pomocą przychodzą tu więc firmy, które za opłatą mogą taki samochód nam wypożyczyć. Do tego wiele z nich oferuje dodatkową opcję wynajęcia kierowcy, który przewiezie wskazane przez nas przedmioty pod podany adres.

Plusy

Plusem tego rozwiązania jest z pewnością pewność, że nasze nowiutkie meble zostaną dobrze zabezpieczone i nie będzie grozić im uszkodzenie. Wyobraźmy sobie naszą minę, gdy świeżo zakupiony stolik trafia do nas w obitymi rogami lub zarysowaną farbą Koszmar. Tego właśnie możemy uniknąć dzięki pomocy profesjonalistów, którzy zatroszczą się o prawidłowy przewóz mebli.

Do tego możemy zapomnieć o wielu, wielu kursach. Dzięki wynajęciu przestronnego auta dostawczego, wszystkie nasze meble, kwiaty i dodatki będą mogły zostać spakowane i nie będzie potrzebne wielokrotne kursowanie do i ze sklepu.

Wynajęcie auta dostawczego to też wielka wygoda i oszczędność naszego czasu, którego dziś nikt nie ma w nadmiarze.

Minusy

Minusem może być konieczność opłacenia usługi transportu mebli. Jednak biorąc pod uwagę brak konieczności martwienia się o stan mebli i ich bezpieczeństwo, a także oszczędność naszego czasu – nie jest to coś, co powinno odwieść nas od decyzji o wynajęciu auta dostawczego.

Przewóz mebli – jaką opcję wybrać?

Jak widzimy, najlepszą opcją będzie zdecydowanie wynajęcie samochodu, stworzonego z myślą o przewozie mebli i towarów. Pozwoli nam to dowieźć nasze meble do domu w idealnym stanie, a także zaoszczędzić sporo nerwów i czasu!

Jesteś zainteresowany taką usługą w Szczecinie? Chcesz, by Twoje meble zostały przewiezione z Ikei wprost pod Twój adres?

Sprawdź naszą ofertę! Nasze oddziały zlokalizowane są w lewo i prawobrzeżnej części Szczecina.

+48 605 545 086

Lewobrzeże

Retail Park Mieszka 71-011 Szczecin, ul. Mieszka I 63/64

+48 501 212 100

Prawobrzeże

TOP Shopping 70-767 Szczecin, ul. Hangarowa 13

plazaauto@wp.pl

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *